Triatlon Ankaran

Triatlon klub Logatec in Media 24 sta po dveh duatlonih (Dobrna in Logatec) v Ankaranu na plaži Debeli rtič organizirala triatlon za slovenski pokal. Cici akvatlona, super sprint triatlona in triatlona se je udeležilo skoraj 230 triatloncev, od tega več kot tretjina atletov iz Avstrije, Italije in Hrvaške.

Morje, v zalivu ob plaži Debeli Rtič (bivša policijska plaža) se je dodobra ogrelo, zato temperatura 22,6 stopinj ni dovoljevala uporabe neoprena.

Sprint triatlon v Ankaranu je štel za slovenski pokal, za univerzitetno državno prvenstvo in za pokal Alpe-Adria, zato tako številčna udeležba niti ne preseneča.

Nastopili so trije naši člani: Lara Mihevc v super sprintu, Jože Pozvek in Bojan Trojar pa v sprint triatlonu.

Lara je v svoji kategoriji osvojila 1. mesto in v odlično 2. mesto v skupni razvrstitvi, kjer je bila zelo močna konkurenca.

Bojan v svoji kategoriji ni imel velike konkurence in je zasedel 1. mesto od zgolj treh udeležencev. V skupnem seštevku je zasedel 42 mesto.

Jože je v svoji kategoriji zasedel 9. mesto in v skupnem seštevku zasedel 78. mesto.